ساوه - ایرنا - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در سال گذشته و با تلاش فرشبافان این استان حدود ۲۰۰ هزار دلار درآمد ارزی حاصل از صادرات این کالا به کشورهای خارجی داشتیم.

<<جعفر اصغری>> روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: پارسال در مجموع یک هزار و ۴۱۴ مترمربع فرش بافته شده در استان مرکزی به کشورهای لوکزامبورگ، چین و ژاپن صادر شد.

مقالات بیشتر:قالیشویی سردارجنگل

وی افزود: در همین مدت ۹۶ فقره تسهیلات مشاغل خانگی به قالیبافان استان مرکزی پرداخت شد که از این تعداد ۹۱ مورد به فرشبافان مستقل و پنج مورد هم برای پشتیبانی از طرح های فرشبافی با مجموع کل ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات اعطایی بود.

اصغری همچنین از پرداخت ۷۱ میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری ویژه شرایط کرونا به فرشبافان استان مرکزی در سال گذشته به عنوان یکی دیگر از اقدامات حمایتی از تولیدکنندگان این عرصه یاد کرد.

وی گفت: در سال گذشته همچنین ۳۲ هزار و ۷۴۳ فقره کارت موقت فرشبافی برای فعالان این حوزه در سطح استان مرکزی صادر شد و شمار فرشبافان بیمه شده تامین اجتماعی نیز به ۹ هزار و ۶۰۰ نفر افزایش یافت.

به گفته معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، اکنون ۶۰ کارگاه متمرکز و غیرمتمرکز دارای پروانه در شهرستان های مختلف فعال هستند ضمن اینکه ۴۳ کارگاه هم در انتظار تمدید مجوز قرار دارند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: شهرستان های ساوه و اراک در زمینه تولید فرش در سطح استان عملکرد قابل توجهی نسبت به سایر مناطق دارند و تاکنون ۴۷ فقره تسهیلات سامانه کارا به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال به فرشبافان فعال در سطح شهرستان ساوه و چهار فقره تسهیلات نیز به فعالان تولید فرش در شهرستان اراک به ارزش هفت و نیم میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی مجموع تسهیلات پرداختی سامانه کارا به فرشبافان سراسر استان مرکزی را ۶۵ فقره به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال عنوان کرد.

مقالات دیگر:دفتر عقد شیک

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

استان ,مرکزی ,فرشبافان ,تسهیلات ,تجارت ,هزار ,استان مرکزی ,به فرشبافان ,سال گذشته ,هزار و ,و تجارت ,تجارت استان مرکزی ,تجارت خارجی اداره ,توسعه تجارت خارجی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
punconcminsci golablabel oud014 ootobartehran thisisus sewing-and-supply-of-clothes-ig dadbanshop seven01 makhzanepolyethylene7 fanusekhyalt