محققان دریافتند ترکیب موجود در سیاه دانه می تواند از ابتلا به کووید ۱۹ و ایجاد عفونت ریه جلوگیری کند.

به گزارش بولتن نیوز، محققان استرالیایی دانشگاه فناوری سیدنی دریافته اند که سیاه دانه می تواند در درمان عفونت کووید ۱۹ مورد استفاده قرار گیرد.

این گیاه گلدار، بومی شمال آفریقا و غرب آسیا، قرن هاست که به عنوان داروی سنتی برای بیماری های متعدد، از جمله التهاب و عفونت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مقالات بیشتر:گل فروشی غرب تهران

<<کانیز فاطیما شاد>>، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: <<شواهد فزاینده ای از مطالعات مدل سازی وجود دارد که نشان می دهد تیموکینون، ماده فعال سیاه دانه، که بیشتر به عنوان گل رازیانه شناخته می شود، می تواند به پروتئین سنبله کروناویروس بچسبد و از ایجاد عفونت ریه جلوگیری کند.>>

وی در ادامه افزود: <<همچنین ممکن است توفان سیتوکینی را که بر بیماران مبتلا به کووید ۱۹ شدید بستری در بیمارستان تاثیر می گذارد، متوقف کند.>>

به گفته محققان، تیموکینون می تواند با جلوگیری از آزاد شدن مواد شیمیایی پیش التهابی مانند اینترلوکین ها، سیستم ایمنی بدن را به خوبی کنترل کند.

این نتایج نشان می دهد تیموکینون می تواند نقش بالقوه ای برای درمان بیماری های آلرژیک مانند آسم، اگزما، بیماری های آرتریت از جمله روماتیسم و آرتروز و حتی احتمالاً بیماری ام اس داشته باشد.

در این مطالعه مکانیسم های عملکرد این گیاه و تیموکینون و نحوه درمان آنها در آینده برای عفونت کووید ۱۹ امیدوار کننده است. موانع زیادی برای این گیاه به عنوان یک عامل درمانی به دلیل جذب ضعیف طبیعی دستگاه گوارش وجود دارد.

پیشرفت در زمینه توسعه دارویی مانند فناوری نانو، شانس غلبه بر این مانع را برای استفاده از آن به عنوان یک داروی خوراکی موثر فراهم کرده است.

ثابت شده است که سیاه دانه در درمان فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت هم موثر است.

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

عفونت ,تواند ,های ,بیماری ,گیاه ,درمان ,می تواند ,این گیاه ,سیاه دانه ,به عنوان ,کووید ۱۹

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
sanjeshedoktora khoshmazehdooni internetmag nondetuxi systemgarm makhzanofaghbook raz-movafaghiyat heyvafamily1 nasimudarya