نبود بازاریابی های قوی برای فرش های دستباف رشت

ایسنا/گیلان پیشران فرش دستباف در رشت گفت: به دلیل نبود بازاریابی قوی، فرش های دست باف رشت به نام تبریز و قم فروخته می شوند.

صغری رضایی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه ۲۵ سال است که در حوزه فرش بافی رشت فعالیت دارد و علاوه بر بافندگی هنرجویانی را هم برای بافت فرش دستباف آموزش داده است، گفت: بازار نه چندان مطلوب فرش دستباف در رشت موجب شده است که حتی کارآموزان با استعداد این شهرستان انگیزه ای برای ماندگاری در این حرفه نداشته باشند.

مقالات دیگر:دندانپزشکی امیرآباد

وی افزود: تابلو فرش اصلا بازار خوبی ندارد و فقط وضعیت بازار قالی و قالیچه در سال های اخیر بهتر شده است.

رضایی ادامه داد: بافندگان شهرستان رشت فرش های بسیار با کیفیتی می بافند اما از آنجاییکه بازاریابی خوبی برای فرش های بافته شده در گیلان صورت نگرفته است به نام های فرش های تبریز و قم فروخته می شوند.

ترک اعتیاد شهرک غرب

وی خاطرنشان کرد: وابستگی بافت فرش در گیلان برای تهیه اقلام مورد نیاز بافت فرش به شهرهای قم و تبریز موجب شده است که ارزش فرش گیلان در کشور شناسانده نشود و حتی خود گیلانی ها هم برای خرید فرش دستباف به دنبال برندهای تبریز و قم باشند.

پیشران فرش دستباف در رشت گفت: گرانی مواد اولیه دغدغه های بافندگان فرش دستباف را دو چندان کرده است و همه این مشکلات موجب شده است که نه تنها از تعداد کارآموزان جدید من برای فرش دستباف کم شود بلکه میزان تولید و بافت فرش را کاهش دهیم.

مقالات مشابه دیگر:شستشوی فرش ترک

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

فرش ,های ,دستباف ,رشت ,گیلان ,تبریز ,فرش دستباف ,فرش های ,شده است ,است که ,بافت فرش

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
freemining nimseke9 neshat20 nava4837 faslebaranrd fanoosryc iran-ceramic-design scooter4 araz-music kodakyar