رهایی ۶۵۰۰ یزدی از دام اعتیاد در انجمن معتادان گمنام
رهایی ۶۵۰۰ یزدی از دام اعتیاد در انجمن معتادان گمنام
ایسنا/یزد نماینده انجمن معتادان گمنام در استان یزد با اشاره به عضویت کاملاً رایگان و بدون هیچ شرط و شروطی برای معتادان در این انجمن، تعداد اعضای در حال بهبودی این انجمن در استان یزد را بیش از شش هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد.
<<صادق عبدی زاده>> در گفتlrm;وگو با ایسنا در این رابطه اظهار کرد: هم اکنون جلسات انجمن معتادان گمنام کشورمان به ۸۰ زبان مختلف در بیش از ۱۳۹ کشور جهان از جمله کشورهای مسلمان برگزار می شود.
وی افزود: فعالیت انجمن معتادان گمنام در ایران از سال ۱۳۶۹ با کمک چند عضو در حال بهبودی آغاز شد و اکنون با بیش از ۵۳۶۱ گروه در قالب ۲۳ هزار و ۳۱۲ جلسه در هفته و آمار تقریبی بیش از ۵۰۰ هزار نفر در سراسر ایران با پروانه فعالیت سازمان های مردم نهاد از هیات وزیران در سطح ملی به شماره ثبت ۲۱۰۶۵ در حال فعالیت است و تاکنون معتادان زیادی توانسته اند با کمک اصول این انجمن از بیماری اعتیاد رها شوند.
عبدی زاده گفت: این انجمن در استان یزد از دیماه سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از گذشت ۱۹ سال فعالیت، هم اکنون در هفته بیش از ۴۶۵ جلسه در قالب ۱۱۴ گروه در سطح استان برگزار می کند که از این تعداد، ۱۷ جلسه در قالب ۹ گروه مخصوص بانوان است.
به گفته وی، بنا بر آخرین آمار تقریبی، تعداد اعضای در حال بهبودی این انجمن در استان یزد بیش از شش هزار و ۵۰۰ نفر است که تعداد ۲۵۰ نفر آنان را بانوان تشکیل می دهند.
وی اظهار کرد: هدف اصلی انجمن ما رساندن این پیام است که <<هر معتادی می تواند قطع مصرف کند و تمایل به مصرف را از دست بدهد و راه تازه ای برای زندگی پیدا کند.>>
مطالب دیگر:قالیشویی ازگل
عبدی زاده با بیان این که انجمن معتادان گمنام(NA)، یک انجمن غیر انتفاعی از ن و مردانی است که اعتیاد به مواد مخدر مشکل اصلی زندگی شان بوده است، گفت: ما معتادانی هستیم که در حال بهبودیم و اکنون به طور مرتب گرد هم می آییم تا به کمک هم پاکی خود را حفظ کنیم.
به گفته وی، تنها لازمه عضویت در این انجمن تمایل به قطع مصرف مواد مخدر است لذا عضویت در انجمن کاملا رایگان و فاقد هرگونه شرطی است لذا هر کسی که مایل باشد بدون در نظر گرفتن سن، نژاد، جنسیت، اعتقاد و یا مذهب می تواند به ما بپیوندد.
این مسئول در مورد روش بهبودی انجمن اظهار کرد: روش بهبودی انجمن، کمک یک معتاد در حال بهبودی به معتاد دیگر است چرا که بر این باور هستیم که می توانیم با به کارگیری روش هایی ساده برای پاک ماندن به یکدیگر کمک کنیم.
وی اضافه کرد: هسته اصلی برنامه انجمن معتادان گمنام دوازده قدم بهبودی است که مجموعه ای از رهنمودهایی است که بهبودی را ممکن می سازد و با بکارگیری این رهنمودها و تماس نزدیک و دائم با اعضای دیگر، معتادان می آموزند که چگونه از مصرف مواد خودداری کنند و وسوسه مصرف را از دست بدهند و از زندگی بدون مواد مخدر لذت ببرند.
عبدی زاده تاکید کرد: جلسات NA، کلاسهای آموزشی یا گروه درمانی نیست به عبراتی به کسی آموزش یا مشاوره نمی دهیم بلکه خیلی ساده، اعضاء از طریق بیان کردن تجربه هایشان در مورد چگونگی پاک شدن و پاک ماندن و اداره زندگی و لذت بردن از زندگی شان بدون بازگشت به مصرف مواد مخدر، به یکدیگر کمک می کنند.
وی ادامه داد: برای حفظ گمنامی تمامی اعضای انجمن، ما از افرادی که در جلسات شرکت می کنند درخواست می کنیم در مورد اینکه اعضای ما چه کسانی هستند یا در جلسات در مورد چه چیزی صحبت می کنند، بیرون از جلسه صحبت نکنند.
وی همچنین گفت: قطع مصرف یا پاکی پیش شرط شرکت در جلسات نیست و حتی کسانی که مواد مصرف می کنند، میlrm;توانند در جلسات شرکت کنند.
وی عنوان کرد: کلیه هزینه های این انجمن اعم از هزینه برگزاری جلسات از محل کمک های داوطلبانه اعضا در جلسات بهبودی تأمین می شود.
عبدی زاده در پایان شماره تلفن ۳۵۱۱ ۶۰۷ ۰۹۱۳ را جهت دسترسی به آدرس جلسات انجمن معرفی کرد و افزود: تلفن گویای انجمن ۴۱۵۳۹ -۰۲۱ و نشانی سایت انجمن معتادان گمنام ایران WWW.NAIRAN.ORG است.

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

انجمن ,معتادان ,گمنام ,جلسات ,بهبودی ,حال ,معتادان گمنام ,انجمن معتادان ,بیش از ,این انجمن ,در حال ,انجمن معتادان گمنام

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
hesami4 parsiankanauf turersinchina sohanasali filtongcemo margtarhir vakilekar nasimetcbahar harmonibaraniz tpdabiran2