به گفته ی محققان دانشگاه ایالتی میشیگان، در ایالت متحده آمریکا از هر ۱۰ نوزاد یک نوزاد نارس متولد می شود. آزمایش خون به همراه ویزیت های مداوم می تواند به پیش بینی خطر زایمان زودرس کمک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، هان هافمن(Hanne Hoffmann) استادیار دپارتمان علوم حیوانات در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی می گوید: زایمان زودرس امری رایج است. مطلع شدن از احتمال رخ دادن زایمان زودرس به پزشک کمک می کند تا مادر را بیشتر تحت نظر بگیرد.

هافمن و همکارانش ۱۵۷ مادر سالم را که هیچ کدام سابقه زایمان زودرس نداشتند مورد بررسی قرار دادند. از این ۱۵۷ نفر ۵۱ نفر زایمان زودرس را تجربه کردند. محققان داده های سه ماهه دوم بارداری آن ها را برای یافتن نشانگرهای زیستی مرتبط با زایمان زودرس مطالعه کردند.

مقالات بیشتر:بهترین متخصص ن و زایمان تهران

هافمن می گوید: در کمال تعجب ما دریافتیم که سطح mRNA در ژن های CRY۲ و ژن ساعت(CLOCK) در نی که زایمان زودرس داشتند پایین تر بود.

این دو ژن مسئول تنظیم ریتم شبانه روزی سلول ها هستند.

به گفته ی هافمن، هر سلول انسان ریتم ۲۴ ساعته خود را دارد. کاهش میزان mRNA یا DNA پیامرسان در این ژن ها با افزایش خطر زایمان زودرس مرتبط است و به نظر می رسد این ژن ها اطلاعاتی در مورد زمان شروع زایمان فراهم می کنند.

کاهش سطح mRNA در سه ماهه دوم بارداری رخ داد.

قدم بعدی بررسی این موضوع است که ژن های CRY۲ و ساعت از مادر، جنین یا جفت می آیند. محققان همچنین می خواهند سطوح mRNA را در مادران سالم بررسی و انی که زایمان زودرس داشتند مقایسه کنند تا دریابند آیا آزمایش خون می تواند به پیش بینی خطر زایمان زودرس کمک کند یا خیر.

محققان همچنین می خواهند سایر ژن ها مانند ژن PER۳ را بررسی کنند که در کنار دو ژن CRY۲ و ساعت می تواند بر روی دیابت بارداری و پری-اکلامپسیا اثر بگذارد. پری-اکلامپسیا از بیماری هایی است که به مرگ و میر مادران باردار منجر می شود و با فشار خون بالا همراه است.

تحقیقات هافمن در مجله ی "Biology of Reproduction" منتشر شده است.

مقالات دیگر:مشاوره حقوقی تلفنی رایگان

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

زایمان ,زودرس ,ژن ,ها ,هافمن ,mrna ,زایمان زودرس ,خطر زایمان ,می تواند ,ژن ها ,آزمایش خون ,زایمان زودرس داشتند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mahangraficto parsestil2 hamnafaschat nasimc anvaehemoroid rezaghanbari alfarayaneh mojtabatabbakh frectaltkuhsar irangard3sh