شیراز-ایرنا-متخصص ن و زایمان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: اخیرا شاهد افزایش بارداری زیر ۱۹ سال و بالای ۳۸ در شهرستان جهرم هستیم در حالی که بارداری در این سنین خطری جدی برای مادر دارد و عوارض بارداری را تشدید می کند.

نجمه السادات مصلی نژاد دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بهترین زمان برای تصمیم به بارداری در سنین ۲۰ تا ۳۵ سال است. بارداری زیر ۱۹ سال و بالای ۳۸ سال بسیار پر خطر و عوارضی مانند مسمومیت بارداری، دیابت بارداری و رشد کم جنین به همراه دارد. در سنین ذکر شده مسمومیت بارداری بسیار خطرناک و در مواردی کشنده است.

به گفته وی از عوارض دیگر بارداری برای مادر در سنین زیر ۱۹ سال و بالای ۳۸ سال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است.

مقالات بیشتر:بهترین متخصص ن و زایمان تهران

وی بیان کرد: خانم ها در صورت امکان پیش از ۳۵ سالگی اقدام به بارداری کنند، زیرا بارداری در سنین بالا مشکلاتی مانند افزایش ناباروری، تقاضای بیشتر برای لقاح آزمایشگاهی (IVF)، مشکلات مربوط به جنین، سقط، اختلالات ژنتیکی، بارداری دوقلویی دوتخمکی و. به دنبال خواهد داشت.

این متخصص ن و زایمان گفت:توصیه نمی شود خانمی در سن بالای ۳۸ سال تصمیم به بارداری بگیرد، مگر اینکه هیچ فرزندی نداشته باشد یا به دلایلی در این سن تصمیم به بارداری دارد، اگر خانمی دارای فرزند دوم یا سوم است در سن بالای ۳۸ سال از بارداری صرف نظر کند در غیر این صورت می بایست تحت نظر پزشک متخصص باشد تا عوارض بارداری برای وی اتفاق نیفتد.

مصلی نژاد گفت: خانم هایی که قبل از سن ۱۹ سالگی ازدواج کرده اند می بایست منتظر شوند سنشان به بالای ۲۰ سال برسد و در آن موقع اقدام به بارداری کنند.

او ادامه داد: بارداری در سنین زیر ۲۰ سال مادر را با خطر زایمان زودرس، وزن گیری ناقص نوزاد و سقط جنین روبه رو می کند. همچنین خانم ها در این سنین از نظر روانی و عاطفی آمادگی لازم را برای پذیرش مسئولیت مادرشدن ندارند که بی شک این مسئله آنها را با چالش های خاصی پس از زایمان روبرو می کند.

وی با بیان این مطلب که قدرت باروری ن در ۲۴ سالگی در اوج است گفت: خطر سقط جنین در ن ۲۰ تا ۲۴ ساله، فقط ۱۰ درصد است، در حالی که بین سنین ۳۵ تا ۳۹ سالگی، به ۱۸ درصد افزایش پیدا می کند. احتمال سقط جنین در ن ۴۰ ساله، ۳۴ درصد است.

مقالات دیگر:سالن عقد شیک

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

بارداری ,سال ,سنین ,بالای ,۳۸ ,ن ,بالای ۳۸ ,در سنین ,۳۸ سال ,به بارداری ,بارداری در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
clinic-hematology-semnan ferilancer1 sakhtigirrezini0090 norollahjamali anamariaceuhp52 sayeban11 pimajebu oud12 ronasktarh hamyarvarzesh