رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق گفت: برخی دفترخانه ها به بهانه پر شدن سقف ثبت طلاق از مراجعه کننده ها مبالغ اضافی دریافت می کردند.

علی مظفری رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در گفت وگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت اجرای بخشنامه رئیس قوه قضاییه مبنی بر تعیین حد نصاب برای ثبت طلاق در دفترخانه ها گفت:در مراحل اجرایی این قانون مشکلاتی جزئی وجود داشت که در حال برطرف شدن است.

مظفری درباره کارآمدی این قانون اظهار کرد: قانون مذکور ۹۰ درصد از آسیب ها در این حوزه را برطرف کرد، اما مشکلی که به سبب خود این قانون به وجود آمد این است که در شهر های بزرگ برخی از دفاتر ثبت طلاق مبلغی را مازاد بر تعرفه از مراجعه کننده ها به بهانه پر شدن سقف ثبت طلاق دریافت می کردند.

مقالات بیشتر:سالن عقد شیک شهرک غرب

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق ادامه داد: برخی از دفترخانه ها به مراجعه کننده می گفتند که سهمیه ما برای ثبت طلاق محدود است و اگر طلاق شما را ثبت کنیم سهمیه تمام می شود و با این بهانه برای ثبت طلاق مراجعه کننده، اقدام به دریافت مبلغی بیش از تعرفه می کردند.

مظفری با بیان اینکه این مشکل در حال برطرف شدن است، گفت: سال ۹۹ برای برخورد با این متخلفان، قانونی تصویب شد و بازرسی سازمان ثبت نیز به شدت با متخلفان برخورد کرد و این نظارت ها ادامه دارد.

رئیس کانون سردفترداران ازدواج و طلاق تصریح کرد: مجازات در نظر گرفته شده برای دفترخانه های متخلف برای بار اول انفصال از خدمت به مدت ۶ ماه و برای بار دوم انفصال دائم از خدمت خواهد بود.

مظفری گفت: تعیین حدنصاب ثبت طلاق و ازدواج دفاتر همچنان مطابق همان فرمول گذشته انجام می شود.

بیشتر بخوانید:مشاوره حقوقی تلفنی رایگان

خانواده کانون محبت و تعامل یا میدان جنگ!/ دیدگاه قانونگذار درباره ریاست خانواده چیست؟

گفتنی است؛ یکی از مشکلاتی که دفتر خانه ها با آن مواجه بودند توزیع نا عادلانه درآمد در پی عواملی مانند تعداد ثبت طلاق و ازدواج بود و این اختلاف در تعداد ثبت طلاق و ازدواج به جایی رسیده بود که حتی شاهد تفاوت هزار برابری آمار دفترخانه ها نسبت به هم بودیم.

در هر شهر تعداد طلاق های ثبت شده در سال نباید از میانگین طلاق های ثبت شده در سال گذشته به نسبت تعداد دفاتر ثبت طلاق ضرب در ۲۰ درصد بیشتر شود، به عنوان مثال هر دفتر ثبت طلاق در تهران مجاز است در سال فقط ۱۹۰ مورد طلاق را ثبت کند، در صورتی که برخی از دفاتر متخلف حدود ۴ هزار طلاق در سال ثبت می کنند.

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

طلاق ,ثبت ,ها ,ازدواج ,رئیس ,سال ,ثبت طلاق ,طلاق در ,دفترخانه ها ,در سال ,و طلاق ,کانون سردفتران ازدواج ,رئیس کانون سردفتران

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
minourayan wmusic5 fectlomata dvdhayeharfeakhar kavirgrafick narvanplusiu alice10 progerammer medadintarh markazezibaei