<<پشتکار>> مهم ترین رمز کارآفرینی است

<<پشتکار>> مهم ترین رمز کارآفرینی است

ایسنا/قزوین یک کارآفرین گفت: اوایل فعالیتم در منزل کار می کردم و حتی اتاق اضافی برای قرار دادن چرخ خیاطی در آن نداشتم اما عزم خود را جزم کردم و مشغول به کار شدم. بسیاری از افراد همزمان با من در عرصه خیاطی مشغول به کار شدند اما به دلیل نداشتن پشتکار آن را رها کردند.

حبیبه حسینی قاضی لوئی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: از سال ۹۰ فعالیت خود را با چرخ خانگی شروع کردم و پس از تلاش های بسیار به مرور زمان تعداد چرخ ها را به ۱۵ چرخ رساندم و در حال حاضر هشت نفر در کارگاهم مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: کسی که کسب و کاری را شروع می کند باید سختی های زیادی را متحمل شود، من خودم با چرخ خیاطی خانگی فعالیت خود را آغاز کرده و به کمک برادرم یک چرخ صنعتی خریداری کردم و طی شبانه روز تنها ۵ ساعت استراحت می کردم و بقیه زمان ها را مشغول به خیاطی بودم.

این بانوی کارآفرین خاطرنشان کرد: اوایل فعالیتم در منزل کار می کردم و حتی اتاق اضافی برای قرار دادن چرخ در آن نداشتم اما عزم خود را جزم کردم و مشغول به کار شدم. بسیاری از افراد همزمان با من در عرصه خیاطی مشغول به کار شدند اما به دلیل عدم پشتکار آن را رها کردند. البته از مزایای مشاغل خانگی می توانیم به حضور بانوان در منزل و رسیدگی به امورات آن اشاره کنیم.

وی تصریح کرد: افرادی که می خواهند از صفر شروع کنند در چنین وضعیت اقتصادی نباید از اطرافیان خود انتظار کمک داشته باشند بلکه باید خودشان دست روی زانو گذاشته و بلند شوند.

حسینی اشاره کرد: دو ماه نخست سال تولید خوبی نداشتیم به همین دلیل در پرداخت اجاره کارگاه با مشکل مواجه شدیم و در کنار آن نیز در پی خاموشی ها مجبور می شویم دست از کار بکشیم، اگر مسئولین تسهیلاتی به عنوان سرمایه در گردش پرداخت کنند در مواقعی که با کاهش درآمد مواجه می شویم می توانیم از این سرمایه برای ادامه فعالیت استفاده کنیم.

وی گفت: در حال حاضر چند نفر نیز در منازل خود مشغول به خیاطی هستند؛ درآمد ماهانه دوزندگان بستگی به سرعتشان دارد اما به طور متوسط دوزندگان در ماه بین ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

این بانوی کارآفرین در پایان سخنانش یادآور شد: اگر کسی بخواهد کاری را یاد بگیرد از آموزش دریغ نکرده و تجربیات خود را به افراد با انگیزه منتقل می کنم تا پس از مدتی مستقل شده و خودشان مشغول به کار می شوند.

به گزارش ایسنا، این مصاحبه در راستای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و معرفی پیشرانان توانمند استان صورت پذیرفت. کارفرمای این طرح ملی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و جهاددانشگاهی مجری این طرح است؛ علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات تکمیلی به سایتwww.inhb.irمراجعه کنند.

مقالات دیگر:آموزش آنلاین خیاطی

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

کار ,مشغول ,خیاطی ,چرخ ,خانگی ,دلیل ,مشغول به ,کردم و ,به کار ,خود را ,کار می ,عرصه خیاطی مشغول

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bahmanmusicsoltani77799444 damakhalagh mafahim amzenterprise404 myheart91 dandan20 serial breast-enlarger corel-videostudio arboibeold