قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به خطرهای ناشی از زایمان غیرطبیعی گفت: چندین تاریخ مناسبتی و تقویمی در سال جاری رصد شده است که ممکن است افزایش معنادار آمار سزارین های غیرضروری را به همراه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در گفت و گویی اظهار داشت: زایمان زودرس یا دیررس برای درج تاریخ تولد خاص باعث به خطر افتادن سلامت مادر و جنین می شود و این اقدام نه تنها نشان از خاص بودن و تمایز فرهنگی خانواده ندارد بلکه بهانه درج این تاریخ ویژه در شناسنامه ممکن است برای یک عمر سلامت جنین را به خطر بیندازد.

وی افزود: چندین تاریخ مناسبتی و تقویمی در سال جاری رصد شده است که ممکن است افزایش معنادار آمار سزارین های غیر ضروری را به همراه داشته باشد.

مقالات بیشتر:بهترین متخصص ن و زایمان تهران

قدیر تصریح کرد: اگر نوزادی زودتر یا دیرتر از زمان معینی و با روش های مصنوعی زایمان به دنیا بیاید سلامت او و مادرش به خطر می افتد، از جمله اینکه تکامل نیافتن ریه جنین باعث می شود تبادل اکسیژن در بدن او به درستی انجام نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: این روزها کرونا خطرهای زیادی را برای همه مردم به همراه دارد، هر روز بستری شدن بی مورد مادر و نوزاد در بیمارستان بنا به عللی همچون نارسایی و یا برخی بیماری هایی که در اثر زایمان زودرس برای جنین به وجود می آید می تواند مشکل های بسیاری را بر مشکلات مادر و جنین بیافزاید.

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

زایمان ,جنین ,تاریخ ,های ,قم ,افزایش ,به خطر ,به همراه ,ممکن است ,مادر و ,را به ,چندین تاریخ مناسبتی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bestcampaign ledlightsbedroom mouldsupplye modelingmitra foilalminium turkey-house adminajor proxencifa bitacomputere spj1385