مرکز حمایت از بانوان باردار معتاد در مشهد راه اندازی می شودمدیر بهزیستی شهرستان مشهد از راه اندازی نخستین مرکز حمایت از بانوان باردار گرفتار اعتیاد در این شهر خبر داد.

گروه آسیب های اجتماعی شهرآرانیوز | مدیر بهزیستی شهرستان مشهد از راه اندازی نخستین مرکز حمایت از بانوان باردار گرفتار اعتیاد در این شهر خبر داد.

به گفته مهدی نخعی، این مرکز در حال حاضر به صورت آزمایشی از سوی دادستانی راه اندازی شده و ۵ مادر و کودک در آن تحت خدمات حمایتی می باشند.

مقالات مشابه:کلینیک ترک اعتیاد شهرک غرب

با یکی از خیرین رایزنی کرده ایم که یک ساختمان مناسب با ظرفیت بیشتر به این مرکز اختصاص دهد و ۷۰ درصد هزینه ها را خود خیر تأمین کند. البته شیوه نامه ی اجرایی اداره ی این مرکز توسط دادستانی و بهزیستی در حال تدوین است و چون پیشینه ی اجرایی در استان ندارد باید با پیشبرد شرایط، وضعیت سنجیده و بهینه شود.

نخعی با بیان اینکه در سطح کشور تنها یک مورد در تهران برای مدت کوتاهی دایر بوده گفت: مادران بارداری که گرفتار اعتیاد می باشند به صورت اختیاری یا اجباری به کمپ های ترک اعتیاد برده می شوند و بچه هایی که از این مادران متولد می شوند معمولا دچار اعتیاد هستند که نگهداری کودکان این مادران در خارج از کمپ و دور از مادر، با مشکلات زیادی روبرو است.

وی متذکر شد: در حال حاضر ۳۰ کودک معتاد که از مادران باردار معتاد به دنیا آمده اند در شیرخوارگاه مشهد نگهداری می شوند که خیال داریم آنها را در کنار مادران شان در این مرکز گرد آوریم.

نخعی ادامه داد: مادران از کمپ و نوزادان از شیرخوارگاه به این مرکز آورده می شوند که بر اساس تفاهم اولیه، حراست و حفاظت از مرکز به عهده دادستانی و خدمات تخصصی به عهده بهزیستی خواهد بود.

مدیر بهزیستی شهرستان مشهد خاطرنشان ساخت: نشست و رایزنی با معاون دادستان ادامه دارد و پس از راه اندازی ساختمان جدید و جایگیری مادران و نوزادان در آنها، برنامه ی درمان و توانمندسازی بانوان نیز همزمان اجرایی خواهد شد.

منبع:شهرآرا نیوز

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

مرکز ,مادران ,مشهد ,اعتیاد ,بانوان ,اندازی ,راه اندازی ,این مرکز ,از بانوان ,حمایت از ,مرکز حمایت ,مدیر بهزیستی شهرستان ,باردار گرفتار اعتیاد ,بانوان باردار گرفتار ,بانوان باردار معتاد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mil-ajdar virtual-umber-98 uuyu mrnik besparid rostamilawyer shilangpnumaticc66 gangnarm fandogh-chat hakimbashia