به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ldquo;خبرخویrdquo; به نقل از باریش نیوز ، بیش از یکسال است که کلماتی مانند محدودیت، تعطیلی و ممنوعیت تردد، همنشین زندگی روزانه افراد در آذربایجان غربی شده است.

کرونا ویروسی که هر روز آمار مرگ و میر آن افزایش می یابد از همان بدو شیوع، در جامعه بیش از هر چیزی، اقتصاد را مورد تهاجم قرار داد و بسیاری مشاغل را به تعطیلی کشاند.

در واقع می توان گفت از همان روزهای آغازین شیوع ویروس منحوس کرونا به آذربایجان غربی، مثل همیشه پای اصناف هم به ماجرا باز شد.

مقالات بیشتر:شیشه بری تهران

اصناف از یک سو، در صدر خسارت دیدگان ایام کرونایی در پی تعطیلی چند هفته ای بازار که در طول یکسال به وضوح دیده شده، بودند و از سویی دیگر، چراغ قرمز ستاد استانی مقابله با کرونا برای هشدار روزهای پیک های جدید شیوع کرونا.

تعطیلی های کرونا تا روزها و هفته ها پس از آغاز سال ۱۴۰۰ نیز ادامه پیدا کرد؛ تحمیل هزینه هایی مثل بیمه، اجاره، دستمزد در کنار تعطیلی کسبه از یک سو، نزدیک شدن به تاریخ مقرر چک ها از سوی دیگر، عرصه را برای کسبه تنگ و تنگ تر می کرد اما نه تنها مثل همیشه از فشار مشکلات، دم نزدند؛ بلکه صحنه را نیز خالی نکردند.

طبق پیام های دریافتی از سوی مخاطبان گلایه های اصناف از وضعیت موجود کسب و کار بازاریان گرفته تا افزایش چک های برگشتی، از بدهی های مالیاتی و بیمه ای گرفته تا قبوض آب، برق و گاز، از دستمزدهای عقب مانده گرفته تا اجاره بهای عقب افتاده، همه و همه حاکی از توقع اصناف از نهادهای مربوطه و مسئولان برای دل جویی از آن ها بود.

در پایان این صنف نیازمند حمایت جدی دولت است، ویروسی که توانست تمامی مشاغل را به نوعی تحت تاثیر خود قرار دهد و در این بین اصناف قشری که تاوان سختی را طی یکسال گذشته دادند اما تسهیلاتی از سوی دولت و حمایت هایی از سوی نهادهای مربوطه برای آنان صورت نگرفته تا در طی مدت تعطیلی اجباری مغازه ها، مرهمی بر دل آنان شود.

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

تعطیلی ,اصناف ,های ,کرونا ,سوی ,یکسال ,از سوی ,گرفته تا ,اصناف از ,از یک ,یک سو،

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
8noori smileemoji picklifestyle shadmehrlndir nasimetbtc achinutolowi bookdesign eamusic1 kashi-karan smalek26