بر اساس مطالعه انجمن دندانپزشکی آمریکا، از زمان شیوع همه گیری کرونا، دندانپزشک ها کمترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را داشته اند.

دندانپزشک ها کمترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را داشته اند

به گزارش تابش کوثر، با گذشت یک سال از ظهور کووید-۱۹ در جهان و بر اساس مطالعه ای که انجمن دندانپزشکی آمریکا در ماه ژوئن منتشر کرد، دندانپزشکان همچنان نسبت به سایر متخصصان بهداشت از قبیل پرستاران و پزشکان، ابتلای کمتری به ویروس کرونا داشته اند.

این مطالعه با عنوان <<کووید-۲۰۱۹ در میان دندانپزشکان آمریکا>> بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از ۹ ژوئن تا ۱۳ نوامبر ۲۰۲۰ انجام شده است.

مطالب مشابه:دندانسازی در تهران

مارسلو آراوجو، مدیرعامل موسسه علوم و تحقیقات انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) گفت: ما خوشحالیم که می بینیم دندانپزشکان با وجود چندین جهش منطقه ای و ملی کووید-۱۹، میزان کم ماهانه بیماری را نشان داده اند.

دکتر آراوجو افزود: این مطالعه میزان بالایی از غربالگری بیماران قبل از انتصاب و اقدامات مناسب کنترل همه گیری را در طول دوره مطالعه نشان می دهد که حاکی از رعایت اصول بهداشتی بسیار سختگیرانه ای است که برای افزایش کنترل عفونت به محافظت از بیماران، تیم دندانپزشکی و خود آن ها کمک می کند.

علاوه بر دکتر آراوجو، سایر نویسندگان این گزارش شامل محققانی از موسسه علوم و تحقیقات ADA و موسسه ت های بهداشتی مستقر در شیکاگو نیز این نتایج را تایید کردند.

این مطالعه ادامه اولین گزارش مقیاس بزرگ میزان بروز کووید-۱۹ در بین دندانپزشکان در آمریکاست که در اکتبر سال ۲۰۲۰ منتشر شد. نتایج مطالعه حاضر و همچنین مطالعه قبلی نشان می دهد که شیوع و میزان بروز دندانپزشکان در مقایسه با کل جمعیت و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی همچنان بسیار کم است.

دکتر مارکو ووجیچیچ اقتصاددان و نایب رئیس موسسه ت گذاری سلامت ADA، گفت: این مطالعه این اطمینان را به وجود می آورد که کادر مراقبت از دندان با خیال راحت کار می کند. بر اساس داده ها بیش از ۹۰ ٪ بیماران مورد بررسی اعلام کرده اند که قبلا به دندانپزشک مراجعه کرده اند یا به زودی مراجعه خواهند کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

مطالعه ,میزان ,اند ,ها ,موسسه ,دندانپزشکان ,این مطالعه ,ویروس کرونا ,بر اساس ,به ویروس ,کرونا را ,کمترین میزان ابتلا ,انجمن دندانپزشکی آمریکا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
flbehinenegar hamicfu kungfuqazvin yadmanha dastgahpreskon sazehclimber biography sanazmohebi epishroe sew-co