معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خوزستان اقدامات انجام شده از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون را تشریح کرد.

سید محمدصادق آل محمد معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خوزستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: داروخانه های جمعیت هلال احمر علاوه بر تامین دارو های موردنیاز بیماری های خاص، شیمی درمانی و صعب العلاج، کار تامین و توزیع دارو های کرونا را بر عهده دارند.

او با بیان اینکه در سال ۹۸ بیمارستان آیت الله طالقانی در امانیه اهواز مجدد به جمعیت هلال احمر خوزستان واگذار شد، افزود: در سال ۹۹ و همزمان با آغاز پیک بیماری کرونا و تکمیل ظرفیت بیمارستان رازی، دانشگاه علوم پزشکی تصمیم گرفت از بیمارستان طالقانی سابق به عنوان شعبه دوم بیمارستان رازی استفاده کند که در این زمینه هلال احمر پا به میدان گذاشت و با همکاری نیرو های داوطلب به مدت حدود ۳ ماه و نیم به بیماران کرونایی خدمت رسانی کرد.

مقالات بیشتر:فیزیوتراپی در دزاشیب

آل محمد با اشاره به راه اندازی بخش آی سی یو در این بیمارستان اظهار داشت: پس از فروکش کردن پیک کرونا در مرداد ماه پارسال، فعالیت در بیمارستان مذکور متوقف شد، علاوه بر موارد مذکور، غربالگری کرونا برای افرادی که قصد ورود به استان و خروج از آن را داشتند، با همت و تلاش نیرو های داوطلب جمعیت هلال احمر صورت گرفت و فعالیت های آن ها از طریق معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی نظارت و ساماندهی می شد.

این مقام مسئول بیان کرد: علاوه بر این در سال آبان ماه ۹۹ و پس از تجربه پیک کرونا با اعزام نیرو های داوطلب به استان ایلام و برپایی نقاهتگاه با استاندارد ها و تجهیزات لازم برای بیماران کرونایی راه اندازی کردیم، ولی با فروکش کردن پیک بیماری و استفاده ای از نقاهتگاه نشد.

آل محمد به راه اندازی نقاهتگاهی در اسفند ماه پارسال در محل بیمارستان آیت الله طالقانی سابق اشاره کرد و ادامه داد:، ولی باتوجه به تمایل دانشگاه علوم پزشکی برای بستری یا درمان سرپایی بیماران کرونایی، تجهیزات خریداری شده یا تامین شده از هلال احمر سایر استان ها را به بیمارستان های کرونایی از جمله؛ سینا در اهواز و بیمارستان های دزفول، شوش، ایذه و اندیمشک برای کنترل بیماری تحویل دادیم، ضمن اینکه برپایی نقاهتگاه در آبادان و تامین تجهیزات موردنیاز آن ها نیز انجام شده است.

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

های ,بیمارستان ,احمر ,هلال ,کرونا ,بیماری ,هلال احمر ,جمعیت هلال ,نیرو های ,های داوطلب ,بیماران کرونایی ,معاون بهداشت، درمان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
fileit shidkhalagh ahan222 tionbttled rezaaa14 world-tourism harmonitabiats cigol adnatanneo sulesar