به گزارشبرنا، علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ در پیامی درگذشت عبدالوهاب شهیدی را تسلیت گفت.

در متن پیام علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ برای عبدالوهاب شهیدی آمده است:

پیش ساز تو من از سِحر سخن دم نزنم

که زبانی چو بیان تو ندارد سخنم

ره مگردان و نگه دار همین پرده ی راست

تا من از راز سِپهرت گرهی باز کنم

باید افسوس خورد و صد افسوس، استاد گرانقدر عبدالوهاب شهیدی نیز بار سفر ببست و برفت. یاد ایشان همچون آثارش تا ابد زنده خواهد بود.

<< فقدان بزرگ مرد موسیقی ایران استاد شهیدی استاد عود و آواز که از جمله چهره های تاثیرگذار در موسیقی ایران بود باعث تاسف و تاثر شدید اهل هنر شد.

او تمام زندگیش تلاش و دقت و وسواس درموسیقی اصیلو ردیف بجا مانده از میراث داران موسیقی کهن و آموزش به شاگردان بود. دستی توانا در نواختن و فکری سنتی در اصالت تاریخی آهنگ و نغمه و صدایی رسا و شیواداشت و شخصیت هنری شکل گرفته در مکتب اسماعیل خان مهرتاش در جامعه هنری باربَد که هم زیباپسند بود و هم سختگیر باعث شد آثار ماندگاری را برای مردمان این سرزمین به یادگار بگذارد.

این استاد موسیقی و آواز ایرانی معتقد بود که هر خوانندهٔ آواز باید نواختن دست کم یک ساز را به خوبی بیاموزد. او که نوازندهٔ چیره دست عود نیز بود، در طول حیات هنری اش آهنگهای فراوانی ساخت و با شرکت در بیش از ۲۳۰ برنامه، از پرکارترین هنرمندان حاضر در برنامهٔ موسیقی <<گلها>> رادیو بود.

وی از شروع زندگی موسیقائی اش به شکلی تأثیرگذار در عرصه هنر و جاودانگی سنت های آن راه پیمود و آثاری ماندگاری از آوازهای محلی و فولکلور و تصنیف های قدیمی نظیر آثار عارف قزوینی را حفظ و احیا کرد.

این مصیبت را به جامعه موسیقی کشور تسلیت می گویم و برای هنرمند برجسته از درگاه خداوند سبحان علو درجات و برای بازماندگان او صبر و سلامتی مسئلت دارم. روحش شاد و یادش گرامی باد.>>

مقالات دیگر:آموزش تار شهرک گلستان

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

شهیدی ,عبدالوهاب ,استاد ,تو ,فرهنگ ,رادیو ,عبدالوهاب شهیدی ,رادیو فرهنگ ,من از ,مدیر رادیو ,حبیبی مدیر ,مدیر رادیو فرهنگ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mahyarc ypgimuram banimodebanimag nedayevahi drdavachi hewadshop preprancoter ronia68 ziregeymat digitaliha