هانیه تقی زاده : در سالrlm;های اخیر که تحریمrlm;های همهrlm;جانبه اقتصاد کشور را با بحران مواجه کرده، توجه به صنایع تولیدی غیرنفتی میrlm;تواند امیدها را برای رونق مجدد اقتصاد کشور زنده کند. تامین سرمایه از طریق عرضه سهام شرکت در بورس روشی است که همواره هم برای فعالان صنایع تولیدی و هم فعالان بازار سرمایه جذابیت دارد. ورود شرکتrlm;های بیشتر به بازار سرمایه کشور، میrlm;تواند گستره و تنوع فرصتrlm;های سرمایهrlm;گذاری را بهبود بخشد و درعینrlm;حال فرصتی کم ریسک برای تامین سرمایه پروژهrlm;های توسعهrlm;ای در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد. گروه صنعتی <<انتخاب الکترونیک آرمان>> بهrlm;عنوان یکی از شاخصrlm;ترین شرکتrlm;های تولید لوازمrlm;خانگی کشور که سبد کاملی از انواع لوازمrlm;خانگی با برندهایاسنوا،دووو بُست را تولید میrlm;کند، قرار است بهrlm;زودی سهام خود را در فرابورس عرضه کند. اکنون تعداد شرکتrlm;های تولیدکننده لوازمrlm;خانگی فعال در بازار سرمایه کشور انگشتrlm;شمار است و ورود گروهrlm;های تولیدی شاخصی مانند انتخاب الکترونیک، میrlm;تواند به حضور هرچه قدرتمندتر گروه لوازمrlm;خانگی در بازار سرمایه کشور کمک کند. صنعت لوازمrlm;خانگی را میrlm;توان از جمله صنایع سودآور بهrlm;حساب آورد؛ ازآنجاکه اکنون بسیاری از محصولات لوازمrlm;خانگی تولید کشور همپای رقبای خارجی در حال پیشرفت هستند، جذب سرمایهrlm;هایی که موجب توسعه هرچه سریعrlm;تر خطوط تولید این شرکتrlm;ها شود، میrlm;تواند روند رشد آنها را بیشتر کند و درعینrlm;حال سهامداران را نیز منتفع کند.

مقالات بیشتر:سمساری در وحیدیه

برنامه عرضه۱۰درصدی سهام شرکت

در هفته های پایانی سال۹۹، گروه صنعتی انتخاب از احتمال ورود خود به فرابورس خبر داده بود. محمدحسین فهیمی، مدیرعامل <<گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان>>، در پاسخ به این سوال که اکنون شرکت در چه مرحله ای از ورود به فرابورس است به <<دنیای اقتصاد>> می گوید: تصمیم ورود شرکت تولید لوازم خانگی انتخاب به فرابورس ایران، تقریبا دو سال پیش گرفته شد. در این راستا پس از انجام مشاوره های متعدد در زمینه ورود شرکت به بازارهای مالی، باهدف تشکیل یک هلدینگ تولیدی بزرگ، تصمیم به تجدید ساختار عملیاتی و مالی شرکت گرفته شد؛ تا بتوانیم سهام شرکت را به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده لوازم خانگی کشور در فرابورس عرضه کنیم. فهیمی می افزاید: پس از اجرای پروژه تجدید ساختار، فرآیند پذیرش سهام در فرابورس آغاز و در زمستان سال۱۳۹۹موافقت هیات پذیرش فرا بورس با پذیرش سهام شرکت جلب شد. مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب الکترونیک پیش بینی می کند که در آینده بسیار نزدیک، نماد معاملاتی این شرکت در فرابورس درج شده و شرکت برای عرضه اولیه سهام آماده خواهد شد.

بر اساس مصوبه هیات پذیرش فرابورس، در روز عرضه اولیه باید۱۰درصد از سهام این شرکت معادل یک میلیارد سهم به عموم عرضه شود. با توجه به اینکه ارزش گذاری سهام شرکت در دست انجام است، هنوز قیمت عرضه سهام مذکور مشخص نیست. مدیرعامل این شرکت تاکید می کند: با توجه به ظرفیت های گسترده سودآوری و افق مثبت پیش روی این صنعت، در تلاشیم عرضه سهام به قیمتی منصفانه انجام شود تا بتواند نظر مثبت فعالان بازار سرمایه را جلب کند.

فهیمی در تشریح تاثیرات تامین مالی انجام شده از طریق ورود به بازار سرمایه می گوید: با توجه به برنامه های در نظر گرفته شده برای توسعه فعالیت شرکت، ورود به حوزه های جدید تولید لوازم خانگی و همچنین اجرای پروژه های افزایش ظرفیت تولیدات فعلی، بخشی از منابع حاصل از عرضه سهام برای تامین نقدینگی موردنیاز اجرای برنامه ها و تامین سرمایه در گردش شرکت ها، مجددا به شرکت های گروه تزریق خواهد شد. بدیهی است تزریق نقدینگی مزبور، نیاز شرکت ها به اخذ تسهیلات بانکی را کاهش داده و موجب افزایش انعطاف پذیری مالی شرکت خواهد شد. وی امیدوار است توسعه هر چه بیشتر از محل منابع داخلی، موجب کسب بازده بیشتر برای سهامداران شرکت شود.

جزئیات تجدید ساختار انجام شده

یکی از مهم ترین اقدامات اخیر این گروه صنعتی تولید لوازم خانگی در راستای آماده سازی برای ورود به بورس را می توان تجدید ساختار آن دانست. اجرای پروژه تجدید ساختار این شرکت از سال۱۳۹۸آغاز و طی آن۱۱شرکت فعال در زنجیره تولید لوازم خانگی به صورت عمودی ادغام شدند و شرکت گروه صنعتی انتخاب الکترونیک متولد شد. بر اساس اعلام مدیران این شرکت، با فراهم شدن این زمینه، اکنون این گروه صنعتی به عنوان بزرگ ترین هلدینگ تولید لوازم خانگی کشور، در حال طی فرآیند پذیرش و عرضه اولیه سهام در فرابورس است.

مدیرعامل <<گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان>> در تشریح این اقدام می گوید: ایجاد هلدینگ انتخاب الکترونیک آرمان با انتقال سهام شرکت های فعال در زنجیره ارزش، به <<شرکت حایر آس>> (که تا پیش از آن صرفا در زمینه تولید محصولات برودتی فعالیت می کرد) و تغییر نام شرکت مزبور از هلدینگ لوازم خانگی گروه انتخاب به نام <<شرکت گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان>> انجام شد. این شرکت علاوه بر انجام فعالیت تولیدی در حوزه محصولات برودتی (انواع یخچال و فریزر)، سهامدار عمده۲شرکت تولید قطعات لوازم خانگی،۴شرکت تولید محصولات نهایی اعم از محصولات شوینده (ماشین لباسشویی و ظرف شویی)، محصولات صوتی و تصویری، گازسوز (انواع اجاق گاز)، کولرگازی و لوازم خانگی کوچک (مایکروفر، هود و .)،۳شرکت فروش، شرکت حمل ونقل و شرکت خدمات پس از فروش بوده و زنجیره کامل صنعت لوازم خانگی را در اختیار دارد. فهیمی می افزاید: در حال حاضر دو شرکت تولید قطعات، بخشی از قطعات موردنیاز محصولات شرکت های تولیدی را تامین می کنند. شرکت های تولیدی نیز محصولات خود را با مشارکت شرکت های فروش و از طریق شرکت حمل ونقل در سطح کشور توزیع می کنند. شرکت خدمات پس از فروش نیز وظیفه پشتیبانی از مشتریان را بر عهده دارد.

در حال حاضر گروه صنعتی انتخاب الکترونیک با اشتغال زایی مستقیم برای بیش از۸هزار نفر و ایجاد اشتغال پایدار غیرمستقیم برای بیش از۷۰هزار نفر، دارا بودن۱۰کارخانه در حوزه های مختلف صنعت لوازم خانگی با بیش از یک میلیون مترمربع فضای فیزیکی و برخورداری از پیشرفته ترین ماشین آلات در خطوط تولیدی، یکی از قطب های صنعتی ایران محسوب می شود. توجه به مسوولیت اجتماعی و ابعاد عمومی فعالیت صنعتی در سطح ملی همواره دغدغه مدیران گروه انتخاب بوده و در این راستا فعالیت های متعددی در زمینه هایکارآفرینی، زیست محیطی و عام المنفعه انجام شده است.

منبع:دنیای اقتصاد

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

شرکت ,های ,خانگی ,سهام ,تولید ,لوازم ,لوازم خانگی ,گروه صنعتی ,سهام شرکت ,لوازمrlm خانگی ,بازار سرمایه ,تولید لوازم خانگی ,گروه صنعتی انتخاب ,صنعتی انتخاب الکترونیک ,صنعت لوازم خانگی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
yaldaaa12345 khabarfori5 krathunhage aflakahan buytrariom abvayineh bia2behesht arghavanetree top-travel loniwhahomb