نخستین مرکز مشاوره حوزه های علمیه در استان مرکزی افتتاح شد

گروه استان ها-مدیر حوزه علمیه خواهران استان مرکزی با اشاره به افتتاح نخستین مرکز مشاوره حوزه های علمیه در استان مرکزی گفت: راه اندازی مرکز مشاوره و خدمت به مردم یکی از مهم ترین اقدامات حوزه علمیه است و این اقدام درواقع شجره طیبه ای است.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز اراک ، حجت الاسلام فاضل حسامی ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین مرکز مشاوره حوزه های علمیه در استان با اشاره به افتتاح نخستین مرکز مشاوره حوزه علمیه استان مرکزی گفت: برای راه اندازی و افتتاح این مرکز مشاوره تلاش ها و زحمات بسیاری انجام شده اما زمانی این زحمات دلنشین است و به ثمر می نشیند که مراجعان و زوج ها با مراجعه به این مرکز مشاوره نتیجه ببینند.

وی افزود: امیدواریم با تلاش و حمایت مسئولان شاهد رونق این مرکز مشاوره باشیم اما توجه به این نکته ضروری است که امیدواریم مردم گرفتار مشکل نباشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان مرکزی با اشاره به ضرورت راه اندازی مراکز مشاوره گفت: مشاوره برای حل مشکل نیازمند تخصص است و هر فردی در فرآیند زندگی قبل از اینکه مشکل به وجود آید باید رویکرد پیشگیرانه داشته باشد اما زمانی که مشکل شکل گرفت و عمق پیدا کرد باید کار را به کاردان سپرد.

حسامی تصریح کرد: اگر مشکل و نگرانی در زندگی ایجاد شد باید از فرد دانا و با تجربه کمک گرفت تا شاهد طلاق و جدایی نباشیم اما زمانی که مشکل عمق پیدا کرد باید به مشاور و متخصص مراجعه کرد بنابراین حوزه علمیه با این رویکرد وارد میدان شده است.

وی عنوان کرد: راه اندازی مرکز مشاوره و خدمت به مردم یکی از مهم ترین اقدامات حوزه علمیه است و این اقدام درواقع شجره طیبه ای است که ریشه های محکمی در زمین دارد و از ثمرات و برکات آن در جامعه می توان بهره برد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان مرکزی بیان کرد: دوره تخصصی و پیشرفته برای تربیت مشاوران تخصصی در جامعه ت استان برگزار شده که تاکنون 25 نفر از طلبه سطح مقدماتی خود را به پایان رسانده اند و وارد سطح متوسط شده اند.

21 هزار نفر در سطح استان مرکزی آموزش های قبل از ازدواج را دریافت کردند

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان مرکزی هم در این مراسم با اشاره به افتتاح این مرکز مشاوره گفت: با توجه به اینکه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور تصمیم دارد که همه مراکز و نهادها به صورت نظام مند و قانون مند از مشاوره تخصصی استفاده کنند تاکنون تفاهم نامه هایی با سپاه، کمیته امداد، نیروی انتظامی و حوزه علمیه منعقد شده است.

منصور عبدی افزود: نخستین مرکز مشاوره قانونمند با مجوز سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشوری شروع به کار کرده از استان مرکزی با همکاری حوزه علمیه استان بوده است.

وی ادامه داد: هدف از مشاوره ارائه خدمت به مردم و اطلاعات به آنها در زمینه های مختلف است و با توجه به اینکه بیشترین مراجعه کنندگان به این مرکز مشاوره زن هستند باید از مشاوران حرفه ای زن و متخصص در این مرکز استفاده کرد.

عبدی تصریح کرد: تمرکز اصلی مشاوران باید بر ارائه خدمت درست و مشاوره تخصصی به مراجعان به ویژه زوج ها باشد تا شاهد طلاق و جدایی آنها و آسیب های پس از طلاق برای آنها نباشیم.

رئیسسازمان نظام روانشناسی و مشاورهاستان مرکزی عنوان کرد: باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود که خانواده ها به جای هزینه های جهیزیه و عروسی به گواهینامه همسرداری قبل از ازدواج فرزندان خود توجه داشته باشند که تاکنون 21 هزار نفر با همکاری معاونت اجتماعی استانداری در سطح استان آموزش های قبل از ازدواج را دریافت کرده اند.

مرکز مشاوره کودک و نوجوان در ستارخان

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

مشاوره ,استان ,مرکز ,علمیه ,حوزه ,مرکزی ,مرکز مشاوره ,استان مرکزی ,حوزه علمیه ,این مرکز ,نخستین مرکز ,خواهران استان مرکزی ,علمیه خواهران استان ,حوزه علمیه خواهران ,حوزه علمیه استان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
araaam savashaktan boicellwestchart tajerchat sherkatsabt arzanfrooshan frutland fragranceman emerald-jewelry xnaks1234356