به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، تحریم ها و بالا رفتن قیمت ارز بهانه ای شده تا قیمت ها بی محابا روندی صعودی داشته باشند و تورم لجام گسیخته در بازار مردم را تحت فشار قرار دهد، از خوراک و پوشاک که بگذریم شاهد افزایش عجیب و غریب قیمت لوازم خانگی هستیم، عرضه وجود دارد اما مردم دیگر توان خرید ندارند، مردمی که این روزها دغدغه شان از گرانی خیار و مرغ شروع شده و تا التهاب بازار مسکن و خودرو و همچنین لوازم خانگی این نگرانی ها ادامه دارد.

گرچه که بسیاری از افراد به سمساری ها و استوک فروشی ها و دست دوم فروشی ها روی آورده و لوازم مورد نیاز خود را با قیمتی کمتر تهیه می کنند، در این میان بیشتر خانواده ها از نظر اقتصادی متوسط رو به پایین علاوه بر تامین مخارج و هزینه های زندگی باید به دغدغه جهیزیه و تامین آن را هم به جان بخرند و حتی عده ای هستند که به دلیل افزایش قیمت ها نتوانستند لوازم نامناسب خود را تعویض کنند.

افزایش نرخ ارز، التهاب بازار، تبلیغات روانی در سطح جامعه، عدم تدبیر و نبود کنترل و نظارت درست، موجب شد قیمت ها به شدت بالا رود و در این میان عده ای در بخش توزیع، تعداد زیادی لوازم خانگی خریدند و مثل همیشه از این افزایش قیمت سود برده اند.بخش نامه های ستاد ها و شوراهای مختلف و جلسات به ظاهر کارآمد هیچ کارآمدی نداشته است و اگر قیمت مواد اولیه و نظارت ها درست شود شاید بتوان این لجام گسیختگی قیمت را در بازار لوازم خانگی مهار کرد.

مردم از افزایش قیمت ها خسته شده اند

خبرنگار تسنیم با مردم در رابطه با قیمت لوازم خانگی گفت وگو کرده است. آقای بهرامی با بیان اینکه قیمت لوازم خانگی به طرز شگفتی رو به افزایش است، اظهار داشت: قیمت ها به شدت افزایش یافته اند و حتی دیگر نمی توان چند عدد ظرف خریداری کرد، تلویزیون قیمت یک خودرو در سال های پیش شده و این تورم ها منصفانه نیست.

وی ادامه داد: کدام کالا را در این کشور سراغ دارید که چندین برابر افزایش قیمت نداشته است! مردم دیگر از پس مخارج زندگی خود بر نمی آیند چه رسد به اینکه فکر خریدن لوازم خانگی به سرشان بزند.

شهروند دیگر آقای محمودی هم از وضعیت آشفته بازار گلایه داشت و گفت: من خودم دختر دم بخت داشته و ناتوان در خرید جهیزیه هستم، نمی دانم چگونه باید از پس مخارج زندگی خود بر بیایم چه رسد به اینکه از پس هزینه های سرسام آور جهیزیه بربیایم.

وی بیان کرد: جوانان در ازدواج خود مانده اند و هر آنکه چیزی دارد از قبل داشته است امروز افراد ضعیف جامعه توان خرید هیچ چیز را ندارند و فقط به سختی امرار معاش می کنند، کاش مسئولان به جای نمایش و . فکری به حال جامعه کنند.

خانم بیاتی هم از کسانی است که می خواهد ازدواج کند و به دنبال خرید جهیزیه است، او از مشکلات و ناهمواری تشکیل زندگی می گوید: مدت 1 سال است که به دنبال تکمیل جهیزیه هستم و امروز که می گذرد فردا قیمت ها تغییر کرده اند، در این یک سال قیمت ها نه تنها ثابت نبوده و یا کاهش نداشته بلکه افزایش آن هم روزانه یا ماهانه داشته است.

وی بیان کرد: مشکلات طبقه ضعیف جامعه کم نبود، حالا با افزایش قیمت ها و نابسامانی وضعیت اقتصادی کشور این مشکلات دو چندان شده است، مسئولان باید فکری به حال مردم کنند، کشور غنی ایران و این همه مصیبت برای مردم جای تعجب دارد.

کاهش 30 درصدی قدرت خرید مردم و فروش لوازم خانگی

جمشید کلاهی، رئیس اتحادیه لوازم خانگی شهرستان شهرکرد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، اظهار داشت: به دلیل عدم توانایی مالی مردم و گرانی بیش از حد لوازم خانگی، خرید و فروش این لوازم در استان چهارمحال و بختیاری 30 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه کالای قاچاق ارزان تر از کالاهای قانونی در بازار است و این ضربه جبران ناپذیری به تولید داخلی می زند ، افزود: اتحادیه لوازم خانگی هم به اندازه مشاغل دیگر در دوران کرونا آسیب دیده است، در اواخر اسفندماه با شیوع کرونا در اوج فروش، کاسبان را تعطیل کردند و همه دچار زیان شدند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی شهرستان شهرکرد گفت: علاوه بر تعطیلی های متعدد، روزهایی که اجازه فعالیت می دادند شب ها مغازه ها باید زودتر تعطیلی می شد و این در حالی بود که اکثر مشتریان لوازم خانگی از ساعت به بعد مراجعه می کردند.

کلاهی بیان داشت: لوازم خانگی از ابتدای سال در اردیبهشت و خرداد تا مهرماه، 40 درصد افزایش قیمت داشتند اما این افزایش قیمت در آبان ماه متوقف شد و از آذر ماه هم قیمت ها شیب نزولی پیدا کردند، در حال حاضر قیمت لوازم خانگی روند کاهشی دارد اما آینده آن مشخص نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر قیمت اجناس ثابت بماند و فروشندگان نگرانی بابت افزایش قیمت نداشته باشند و همچنین شرکت ها به راحتی جنس را در اختیار آن ها بگذارند، بازاریان می توانند لوازم خانگی را قسطی و با قیمت کمتری عرضه کنند و این می تواند به مردم در خرید کمک کند.

مقالات بیشتر:سمساری حکیمیه

سال گذشته ۲۰۰ هزار دلار فرش تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

میشائل هایدن که بود؟

یادداشت رسیده | تهاجم فرهنگی چگونه عمل می کند؟

قیمت ,ها ,لوازم ,خانگی ,افزایش ,مردم ,لوازم خانگی ,قیمت ها ,افزایش قیمت ,ها و ,و این ,قیمت لوازم خانگی ,اتحادیه لوازم خانگی ,خانگی شهرستان شهرکرد ,لوازم خانگی شهرستان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
kavirtours7021 bluerayanehc xjmin naghizadehh back-link faramarzghaderi lovemyghochi fanoosgrafikt espanish3320bn practedurchno